מקום לנשימה | אסתי אור ים

 

מאמרים בנושא מדיטציה

הבאר

בעוד השאלה מהי יוגה מדגדגת את הפיל מהסיפור עליו ועל העוורים...[המשך בעמוד יוגה]
השאלה על המדיטציה מעלה ממעמקים, סיפור עתיק ממנו אודות הבאר.
רמז לסיפור עתיק זה נמצא בספר הנסיך הקטן שם הוא אומר: " סוד יופיו של המדבר...שהוא צופן אי שם בחובו מקור מיים חיים... כי הדבר המשוה יופי לבית, לכוכבים או למדבר, הוא משהו הסמוי מן העין."  

להמשך קריאה

חוויות - אישיות לגמרי - מריטריט ויפאסנה

בספר הסיפור שאינו נגמר, על הנער הגיבור אטריו, להגיע אל האורקל הדרומי. על סיפה של הדרך המובילה אל האורקל, יושב גמד מלומד, החוקר עידנים את הדרך ומהי האורקל, מפי אלו שעברו את הדרך, חלקם שחזרו באמצע, ואחרים שעשו אותה עד סופה ובחזרה. איש מהם אינו אומר לו מיהי האורקל ודבר זה חורה לו מאד. אך הוא לא יעשה את הדרך ויסכן עצמו את מחקרו רב השנים. איש מאלה שחזרו אינו מספר מיהי האורקל, אך מספרים לו על הדרך, ועל השערים/מכשולים בה. [רגע של התבוננות אל מכשולים כשער ונמשיך...]

להמשך קריאה

סתיו והסוטרה האחרונה של פטנג'לי

בסתיו חוזרים הדברים אל עצמם. האדמה ערומה וחומה יותר, מתערטלת מצמחיתה, נחרשת אל תוך עצמה. חום ובוהק השמש מרוכזים בשעות הצהריים בעוצמה, ואינם גולשים אל שוליו המשחירים ומתקררים של היום.האויר והאור נהיים שקופים יותר ויותר, רוחניים...

להמשך קריאה

סינפסה

שנה חדשה ורגע לפני... כמה יקרים הרגעים הללו, שבין לבין. כל שנה אני חוזרת אליהם מחדש. הפעם התנגנה לי המילה סינפסה,הקשבתי.

להמשך קריאה

פרטיהרה

האיבר החמישי בשמונת אברי היוגה של פטנג'לי הוא פרטיהרה:"התכנסות החושים היא כאילו החושים מחקים את צורתה האמיתית של התודעה (מיינד צ'יטה הכרה), וזאת ע"י התנתקות מהמושאים שלהם." (פרק ב' סוטרה 54, בתרגום של אורית סן-גופטה.)

להמשך קריאה

דף הבית אסתי אור ים יוגהמדיטציה | נשימה | טיפול | צור קשר 

© כל הזכויות שמורות למקום לנשימה - אסתי אור ים | 054.6405604 | estioryam@gmail.com

Tivonet