מקום לנשימה | אסתי אור ים
טיפול

 

אינך צריך להיות לבד...
אינך צריכה לשאת בעצמך הכל
אהיה לצידך עד שתראה,עד שתדעי
את מי שאוהב ותומך אותך מבפנים.

טיפול הינו מתן תשומת לב אוהדת למה שישנו, ככל שכואב. זה מה שאני מכוונת איליו כמטפלת. זה מה שאני מלמדת אותך לתת לעצמך.
במפגש טיפולי פרטני, נוצר מרחב בטוח, תומך ומאפשר לאדם להביא את עצמו, את קשייו, כאביו, וגם את שאיפותיו, בדיוק כפי שהוא.
המרחב הטיפולי הוא מרחב של חמלה, הנולדת באופן טבעי מהקשבה לעצמנו כבני אדם. והיא משותפת למטפל והמטופל, ומאחדת אותם. זהו מרחב שבו צומחים בקצב שלהם צמחי אמון , ידע, יצירתיות וחיוניות.

הטיפול אינו רק התייחסות לבעיות וניסיון לפותרן. הגישה הטיפולית היונקת מחכמת המזרח [יוגה, בודהיזם], נשענת על תפישת השלם [לא מושלמות] שבנו – בך ובי.
תפישה זו מכוונת לשילוב טיפול גוף-נפש-רוח, מתוך ראיית אי הנפרדות ביניהם. מציאת כוחות העצמי הנסתרים לפעמים, וטיפוחם כדי להיעזר בהם מול בעיות וקשיים.

 

חדר הטיפולים שלי

הכשרתי וגישתי כמטפלת היא של טיפול גוף-נפש                            [פרטים בעמוד אסתי אור-ים]

כלי העזר שלי בטיפול נובעים מתוך היוגה, מדיטציה, נשימה מעגלית-ריברסינג, ושיטות נוספות בתוך מרחב טיפול גוף-נפש.

מי מגיע אל חדר הטיפולים? כל אחד יכול להגיע! · אנשים מגיעים לעזרה עם בעיה גופנית כמו ליקוי יציבה, בעיית נשימה, צניחת איברים פנימיים, לחץ דם גבוה, אחרי ניתוח ועוד... · יש שמגיעים מתוך מצוקה נפשית, שינויים מאתגרים וקשים בחיים...· וישנם שמגיעים כי הם רוצים לעבור מסלול אישי של התפתחות. 

   
בפגישה או שיחת הכרות, יקבע המסלול העיקרי של הטיפול [יוגהתרפיה, ריברסינג], בהתאם לנושא והרצון שלך, המטופל. עם זאת, בדרך כלל, ישולבו כלים או גישות נוספות, בהתאם לצרכים. לדוגמה – אם בחרת בריברסינג לטיפול בנושאי נפש, תוכל גם להיעזר בתרגול יוגה, לשיפור מצב האנרגיה הכללי, מה שיתמוך בטיפול הנפשי. או אדם שרוצה לשכלל את נשימתו, יוכל להתחיל משינוי דפוסי נשימה קיימים, ולגלות שהתהליך מוביל אותו לכיוון רגשי ולעבודת ריברסינג.]

שני יסודות מהותיים משתתפים בכל תהליך טיפול – נשימה ומודעות. נשימה תומכת בכל תהליכי החיים, וכך גם בתהליכי הריפוי. נשימה עוזרת לסלק פסולת המפריעה לבריאות, מעצימה אנרגיה, ומשרה שלווה. כל אלה חשובים כבסיס לריפוי ובריאות. כאשר נוגעים ברגש – הנשימה היא ידידת הנפש שלנו. הנשימה מכילה ומאפשרת מפגש עם כאב רגשי, ויסות והקלה. בעוד שמצבים רגשיים סוערים, מתוחים או כואבים, משפיעים מאד בכיוון צמצום הנשימה, הרי שנשימה מודעת ופתוחה מרגיעה מצבים אלה.
מודעות היא נוכחות ערה חופשית עדינה מתבוננת. זוהי זרימה עדינה כזרימת הנשימה, המאפשרת למטופל ולמטפל להתחבר אל מה שקורה בהווה בחוויית המטופל. מעבר למה שידוע משכבר, החוויה הנוכחת ומודעות אליה, פותחות פתחי שינוי וריפוי חדשים. בתהליך הטיפולי, המטופל לומד להפנות קשב ותשומת לב עדינה, לא שיפוטית אל תחושותיו בגוף ובנפש, דרך השתהות, פנייה פנימה, מדיטציה, דמיון מודרך ועוד. אלה כלים גם לשימוש עצמי בכל נסיבות החיים. 

יוגה-תרפיה

תרגול יוגה בדגש ריפוי - יוגה תרפיה – מטפח את כל הכוחות שישנם לאדם. מתוך כך גם ניתן להגיע ולהיטיב עם מקום שנפגע. כך, כאבים רבים פוחתים, כאשר בתבונה מאפשרים  פתיחה וזרימה בכל הגוף, ולא עוסקים רק במקום הפגוע.

תנועה וזרימה מעירים חיים וחיוניות, אלה כוחות הריפוי הטבעיים אשר מתעוררים לשקם איברים או מצבים פגועים. המשמעות העמוקה של תרגול היוגה הוא הזרמת כוחות החיים בתוכנו באופן מרפא. ריפוי ולימוד פוסעים יד ביד, מטופל או מתרגל לומדים להכיר את שפת הגוף-נפש על דקויותיה, כי במרווחים הדקיקים המתגלים בגוף, נוצרת רווחה. תרגול מרפא נעשה באווירה רגועה, ללא לחץ ואמביציה, גם כאשר יש בו עבודה גופנית משמעותית.
תרגול יוגה מרפא יכול לעזור במצבי ליקויי יציבה וכאבים הנובעים מכך, קשיי נשימה, תפקוד איברים פנימיים, וכן באופן משמעותי במצבי רגש לא מאוזנים.

באופן מיוחד אני משתלמת בגישת BMC [body mind centering] כבסיס ליוגה תרפיה, אצל המטפלת והמורה מיכל ירקוני. שיטה זו אשר פותחה ע"י בוני בינברידג' כהן, חוקרת בדרך של חוויה חושית את האנטומיה והפיזיולוגיה שלנו, עד לרמות עדינות ביותר. יוגה המבוססת על גישה זו מגיעה לחקר קשרים עדינים ביותר במערכות האנושיות, ומאפשרת למטופל גישה אל מקומות בתוכו שהיו חסומים עבורו. היא מלמדת אותו באופן חושי על מקורות של כוח, שלווה, אינטליגנציה ויכולת בתוכו, באופן שלא יכול להישכח כי הוא מבוסס חוויה ותובנה גם יחד.

ריברסינג
שיטת טיפול-גוף-נפש שפותחה בשנות השבעים של המאה העשרים, נשענת על שני יסודות עיקריים:
האחד – הכרה בחשיבות חוויות החיים הראשוניות, העוברות, הלידה, הילדות המוקדמת, והשפעתן על דפוסי ההתנהגות בהמשך החיים.
השני – הכרה במצב הטבעי של נשימה זורמת כמשחררת חסימות שהתקבעו בגוף הרגשי כתוצאה ממצבי דחק קטנים וגדולים מתחילת חיינו.
בתהליך הריברסינג ישנה כניסה עדינה ועמוקה אל הנפש , אל הגוף הרגשי דרך שער הנשימה.
בטיפול ישנו חלק של תקשורת מילולית על הנושאים החשובים עבור המטופל, וישנו חלק חשוב בו המטופל נושם, לרוב בשכיבה על הגב, בהנחיה וליווי תומך של המטפל. הנשימה גם תומכת ביכולת לפגוש את עולם הרגש, וגם משחררת חסימות אשר נמצאות ברמות לא מודעות, בגוף הרגשי. התוצאה היא חוויה של שינוי עמוק רב מימדי, המשלב תובנה ושחרור גופני-רגשי. שינוי עמוק כזה, גם כשהוא עדין והדרגתי משפיע על המפגש  עם המציאות, ומטופלים רבים מדווחים על שינויים לטובה בחייהם.
תפקידי כמטפלת, הוא להיות מלווה עדינה ותומכת, כמו מיילדת סבלנית, לתהליך של ריפוי וצמיחה אישיים של המטופל.
נשימת ריברסינג עוזרת במנעד רחב של נושאים וקשיים מבריאות פיזית, דרך הרגש ועד אתגרי החיים. היא תורמת לריפוי ו/או להתפתחות אישית.היא משתלבת היטב בצד טיפול בריאותי גופני/נפשי קונבנציונאלי, ומתאימה לאנשים רבים.

מפגשים טיפוליים
המפגשים הם פרטניים, אורכם כשעה וחצי.  מועדי הטיפול בתאום אישי. לפעמים, לפי הצורך, יערך הטיפול בבית המטופל.
כאשר אתם פונים, הינכם מוזמנים לשאול כל מה שחשוב עבורכם אודות הטיפול.
תהליך הטיפול הוא מסע משותף של גילוי, שבו הטייס הוא המטופל, והנווט העוזר הוא המטפל. המטופל אינו פאסיבי, ריפוי וצמיחה לא יתרחשו בלעדיו. 

 

אני חשה הערכה עמוקה לידע של כל אחד מכם, הפונה אלי, אודות עצמו.

אני חשה הערכה עמוקה לאומץ הלב של כל אחד הצולל אל תוך עצמו , כדי להירפא ולגדול.
אני חשה הכרת תודה עמוקה לכל מי שמשתף אותי במסע האישי שלו, כמלווה.

 

דף הבית אסתי אור ים יוגהמדיטציה | נשימה | טיפול | צור קשר 

© כל הזכויות שמורות למקום לנשימה - אסתי אור ים | 054.6405604 | estioryam@gmail.com

Tivonet