מקום לנשימה | אסתי אור ים

 

יוגה בגוף קשוב היא האפשרות שלך לפגוש את עצמך ולהעיר בך את חוכמת הגוף והנפש שלך. 
לתת להם ביטוי, דרך הנאה, חיוניות ובריאות. 

אולי תשאל/י, בחשש מה, האם אני יכול/ה בכלל לתרגל יוגה?...בגילי, במשקלי, במצב המפרקים שלי, בלחץ הדם שלי....? 
היוגה מתאימה כמעט לכל מצב וגם עוזרת בו. העיקרון הוא להתאים את התרגול לאדם ולא את האדם לתרגול.
כך מתחיל מסע של חופש
. יוגה בגוף קשוב מעירה מנעד של יכולות שהיו רדומות, אשר משפרות את הבריאות. היוגה מלמדת יציבה ותנועה נכונים. דומה הדבר לכוונון כלי נגינה. 
בשיעורים יש הסבר והתנסות בעקרונות תנועה ויציבה על פי חוכמת הגוף, באופן המאפשר התקדמות ושיפור מכל מצב ובכל גיל. טווח התרגול ביוגה נע מהקטן והעדין ועד לנמרץ ומאתגר. ניתן לנוע בתוכו בהתאם ליכולת האישית המתפתחת. אותם עקרונות תנועה תומכים במתרגל המתחיל והמתקדם.  התרגול מביא את הגוף למצבים שונים [תנוחות] המשפיעות על כל מערכות הגוף
שלד, שרירים, איברים פנימיים, נשימה, נוזלים, רקמות ותאים, מערכת העצבים והבלוטות.הגיוון הרב של היוגה מאפשר השפעות מאזנות, על המערכות השונות. התרגול מחזק מגמיש ומרגיע. בשיעורים שלי לומדים גם כיצד מערכות גוף שונות תומכות בתנוחות וכשמקשיבים להן הפעולה הופכת קלה נעימה גם בתוך מאמץ או אתגר.

היוגה רואה את האדם כמכלול שלם.  תרגול היוגה מעודד את הכוחות המאזנים וכוחות הריפוי הטבעיים של הגוף במקום "לתקן" אותו. ההכוונה בשיעורים היא לגלות את היכולות שלך ולהיתמך בהן כדי לחזק גם מקומות "חלשים".  ברוח דברי פטנג'לי – כאשר יש קושי – טפח את ההפך.  על פי היוגה מחוברים בנו כמה רובדי קיום: גוף-אנרגיה/פרנה-מחשבה/רגש. מעבר להם נמצאים הרבדים של התבוננות צלולה ואושר פנימי. כאשר אנו מטפחים ומאזנים את הגוף והנשימה, רובד המחשבה והרגש נרגע, ונפתח נתיב אל התבוננות צלולה וחווית אושר חופשי.    
באימון יוגה בגוף קשוב  מתאמנים גם בפיתוח מודעות, בצפייה שקטה, ללא שיפוט, תוך כדי פעולות הגוף וכך נהיים "היודע של שדה הגוף" כפי שהיוגה קוראת לעצמי. המודעות שומרת עליך מפעולות שאינן מיטיבות לגוף האישי שלך, מעירה את תשומת ליבך לדפוסי פעולה בגוף ובחיים, שניתן לוותר עליהם לטובת מצב משוחרר יותר
 הגוף הוא שער כדי לפגוש את עצמך ולאהוב אותך. 

"האימון מכה שורש כשהוא מבוצע כראוי, בהתמדה ולאורך זמן" (פטנג'לי)
סוד היוגה הוא האימון. האימון מגלה לך את הידע הנמצא בך באופן ישיר. לאימון יש כח להעלות את התדר האנרגטי שלך. המפתח הוא התמסרות ועקביות. שני אלה מאפשרים לך לטפח סבלנות ולהתקדם בקצב המתאים לך, תוך הימנעות מפגיעה, ליהנות מתחושת היכולת ולהתפעם מזרימת כח החיים בתוכך.
תרגול קבוע בקבוצה תומך בהתפתחות התרגול האישי, כולל עזרה מעשית שלי כמורה.
ככל שאנו מתמסרים לתרגול בסקרנות אוהדת ומשתחררים מציפיות – הפירות דווקא מגיעים, אלה הצפויים, והרבה שלא ציפינו להם.

ותלמידה שלי אומרת: התחלתי לעשות אהבה עם הגוף שלי.

שיעורים וסדנאות - בדף פעילויות 

   
 

דף הבית אסתי אור ים יוגהמדיטציה | נשימה | טיפול | צור קשר 

© כל הזכויות שמורות למקום לנשימה - אסתי אור ים | 054.6405604 | estioryam@gmail.com

Tivonet