מקום לנשימה | אסתי אור ים

להינשא על כנפי הנשימה

לכבוד חגי האביב והחרות.

שלום לכם.
עת האביב היגיע...קול התור, רפרוף הפרפר...הכל נע, זע, עף...
גם הלב רוצה להשתתף בתנועה ובקלילות שמסביב. בבקשה, הינכם מוזמנים!
אם צלחתם את ניקיונות הפסח - עם נשיפות עמוקות לשחרור מתחים, כולל שחרור אנחות לאוויר העולם , קוראים לזה יוגה יהודית וזה מאד בריא – אתם מוזמנים קצת לעופף בעזרת הנשימה.

בואו בעקבות מורת הדרך – הנשימה
הפעם בדמות טינקר-בל הזורה עליכם אבקת פיות כדי שתוכלו [כמעט] לעוף.
בעמידה נוחה – כמו זו שתוארה ב"טיולים" הקודמים שלנו: רגליים מקבילות ברוחב הגוף, קשתות כפות רגליים וברכיים קפיציות, זנב מכשכש כלפי מטה, צמרת הראש צומחת כלפי השמיים , [או בישיבה זקופה אך נוחה ללא משענת, על כסא] – שימו לב לשאיפה המניעה מעט את הצלעות. לא בכח, בעדינות. הנשימה היא ציפור או פייה עדינה ולא נרצה שתיפצע בהידחפות אל סורגי כלוב הצלעות. וראו זה פלא: ככל שאתם עדינים יותר, כך הצלעות מתרצות יותר לנוע..
אז תוכלו לחוש איך הנשימה חומקת לה אל בתי השחי, מדגדגת ומרחיבה אותם.
ובעקבותיהם – הצד הפנימי של הזרועות מתרחק מעט מהגוף בשאיפה, חוזר מעט בנשיפה.
היכן היא הנשימה? מתחת לזרועות תומכת את משקלן ומרימה אותן? ממלאת את הזרועות אויר כדי שיוכלו לעוף?....היכן שאתם מרגישים אותה – תנו לה להגדיל את ההרמה וההנחתה של הזרועות, כמעט ללא מאמץ מצידכם. אם הגעתם עד גובה הכתפיים, בידיים פרושות לצדדים, ואז הן חוזרות כבדות בנשיפה אל צידי הגוף – הפכו את כפות הידיים כלפי חוץ בדרך למעלה ותגלו שאתם מגביהים עוף.
התנועה של הרמת זרועות והחזקתן מורמות יכולה להיות מעמסה כבדה. בעזרת הנשימה זו כבר לא עבודת פרך…

מעכשיו תוכלו לעוף לכל כיוון עם זרועות הכנפיים שלכם:
קרבו כף יד אל כף יד לפני החזה עד שתרגישו חמימות וקשר בין שתי כפות הידיים. [אם לא מרגישים, שפשפו קצת את כפות הידיים זו בזו ואז הרחיקו מעט.תנו לשאיפה להרחיק את הידיים זו מזו תוך שמירה על תחושת הקשר. [כאילו נדבק מסטיק אנרגטי בין כפות הידיים.] הנשיפה תקרב אותן חזרה. חיזרו על זה כשרק הנשימה קובעת את הקצב והמרחק.
תוכלו לנסות זאת גם באלכסון, קדימה ואחורה ובין השמיים והארץ, ובעוד כיוונים כעולה על דעתכם.
ו .... אם חשבתם שרק בעזרת הזרועות ניתן לעוף, כנראה עוד לא הכרתם את כנפות הנחיריים.
הנחיריים אינן רק שתי מחילות, במחילה מכם. בחלקן העליון נפתחים מהן 3 זוגות ב3 קומות של מעברים לצדדים – קונכיות. שבהן מתערבל האוויר ועובר אל קנה הנשימה.
אם תנסו לשים לב לתנועה צידית עדינה מעל כנפות [החלק התחתון] הנחיריים, תוכלו לחוש גם בהתרחבות דומה של הריאות.
נסו לחוש כל זוג מעברים לחוד ועל איזה איזור של הריאות זה משפיע. גם בריאות יש 3 זוגות של אונות [חלקים]. עשו זאת בעדינות. למשחק הפנימי הזה יש הרבה אפשרויות: רוחביות, אלכסוניות, גביות וקדמיות, כמעט כמו לתנועות הידיים.אם גיליתם שמקומות חדשים נפתחים וגורמים לכם כמעט לרחף מרוב אוויר – תיהנו.
חג שמח ומשוחרר.

דף הבית אסתי אור ים יוגהמדיטציה | נשימה | טיפול | צור קשר 

© כל הזכויות שמורות למקום לנשימה - אסתי אור ים | 054.6405604 | estioryam@gmail.com

Tivonet